Sun June 20, 2021   |   یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مسعود دهباني صابر
مدير منطقه يک شهرداري همدان
شعار سال 95
فرایندهای جاری شهرداری
پرتال جامع شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه‌ ی عمرانی احداث پارکینگ طبقاتی خواجه رشید
جمع آوری وانتقال آبهای سطحی ابتدای خیابان جوادیه
اجراي پروژه‌ عمرانی تهیه،حمل و اجرای آسفالت با فینیشر
اجراي پروژه‌ های عمرانی ترمیم وبازسازی رفیوژ وسط بلوار کاج
تهیه،حمل و اجرای دستی آسفالت جهت سطح منطقه یک
اجراي پروژه‌ های عمرانی
تهیه و اجرای پایه چراغ های بلوار شهید اسلامیان و زلفی گل
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠٢/٢١ تعداد بازدیـد : ٨٢   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی شهرداری منطقه یک همدان


مدیر منطقه یک مطرح کرد: آغاز احداث فاز جدیدی از بوستان ارم

 

 

شهرها مراکز اصلی فعالیت انسانها میباشند که انسانها بخشی عظیمی از زندگی خود را در آن سپری میکنند که علاوه بر ايجاد محیطی برای تعاملات اجتماعی محلی برای تبادل فرهنگی و گذران اوقات  فراغت نیز میباشند.  سرزندگی فضاهای عمومی شهری را به يک فضای امنتر، مطلوبتر و جذابتر که ظرفیت برای ارائه گزينه های بیشتر برای فعالیتهای اجتماعی و انتخابی افراد فراهم میکند ارائه میدهد.

افزایش جمعیت و رشد شتابان شهری در دهه ی گذشته، آثار سوئی را در پی داشته، تا آنجا که امروزه، اغلب مردم احساس می کنند که مناطق شهری برای زندگی و فعالیت مطلوب نیست. رشد جمعیت شهرها به نوبه ی خود مسائلی همچون ترافیك، سر و صدا، افزایش کارگاه های صنعتی و مزاحمت شهری را در پی داشته است. یکی از راه حل ها برای حل مسائل زیست محیطی و تبدیل هر چه بهتر محیط شهری به محلّی قابل زیست برای شهروندان، ایجاد فضای سبز شهری، به ویژه ایجاد پارکهای درون شهری است.

پــارك ارم همدان در ضلع شرقی بلوار ارم قرار گرفته است و تاكنون دو فاز از پارك مذكور طی سالیان گذشته اجرا شده است که بسیار مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. حال شهرداری منطقه یک که در سال گذشته عملیات پیاده رو سازی بلوار ارم را به اتمام رساند هم اکنون فاز جدیدی از احداث بوستان ارم را آغاز کرده است در همین رابطه گفت و گویی را مسعود دهبانی صابر مدیر منطقه یک ترتیب دادیم که با هم میخوانیم:

مدیر منطقه یک با بیان اینکه شهرها به عنوان کانون هاي تمرکز فعاليت و زندگي انسانها براي اينکه بتوانند پايداري خود را تضمين کنند چاره اي جز پذيرش ساختار و کارکردي متأثر از سيستمهای طبيعي ندارند عنوان کرد دسترسي عادلانه به فضاي سبز، حفظ و نگهداري آن، از مؤلفه هاي اساسي در توسعه ی پايدار و عدالت اجتماعي ميباشند و شهرداری منطقه یک با افزایش هرچه بیشتر فضای سبز به دنبال این مهم است.

وی با اشاره اینکه پس از گذشت یکسال از اتمام پروژه پیاده رو سازی بلوار ارم شاهد رغبت و علاقه بسیار زیاد شهروندان به پیاده روی در این منطقه هستیم ابراز کرد با تعریف هرچه بیشتر پروژه های انسان محور در شهر هم می توان رضایت شهروندان از شهری که در آن زندگی می کنند را افزایش داد هم باعث رشد ورزش شهروندی و بالطبع سلامت شهروندان شد.

دهبانی صابر گفت در سالجاری بیش از 236 میلیارد ریال جهت توسعه و نگهداری فضای سبز در بودجه شهرداری منطقه یک لحاظ شده است که نشان دهنده نگاه ویژه و توجه هرچه بیشتر به  مقوله فضاي سبز و اهميت آن در این منطقه است.

وی در ادامه یکی از مهم ترین پروژه های فضای سبز سالجاری را احداث فاز جدید بوستان ارم دانست که از ابتدای سال آغاز شده است و عملیات اجرایی آن با سرعت مناسبی در حال پیشرفت است که این پروژه با توجه به حضور شهروندان همدانی از تمامی مناطق شهر در بلوار و بوستان ارم می تواند باعث رضایت حداکثری شهروندان باشد.

دهبانی صابر همچنین ادامه عملیات اجرایی پارک ولایت و اتمام عملیات اجرایی در پارک های محله ای قهرمان با مساحت 10200 متر مربع و کمال آباد با مساحت 7000 متر مربع را از دیگر پروژه های مهم فضای سبز در منطقه یک شهرداری دانست که عملیات اجرایی در پارکهای قهرمان و کمال آباد به زودی به اتمام می رسند و در اختیار شهروندان عزیز همدانی قرار می گیرند.

 

 

 

 

 
     
 
 
 
پروژه پیاده راه خیابان بوعلی
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی مناقصه و مزایده
پایگاه اطلاع رسانی پیام ها و اطلاعیه ها
پیام کوتاه منطقه یک شهرداری همدان
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵ کاربران آنلاین :
۳۰۶,۸۸۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه سه
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان