Sat September 18, 2021   |   شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
مسعود دهباني صابر
مدير منطقه يک شهرداري همدان
شعار سال 95
فرایندهای جاری شهرداری
پرتال جامع شهرداری همدان
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه‌ ی عمرانی
پیاده روسازی و جدولگذاری بلوار شهید مصیب مجیدی
اجراي پروژه‌ ی عمرانی احداث پارکینگ طبقاتی خواجه رشید
جمع آوری وانتقال آبهای سطحی ابتدای خیابان جوادیه
اجراي پروژه‌ عمرانی تهیه،حمل و اجرای آسفالت با فینیشر
اجراي پروژه‌ های عمرانی ترمیم وبازسازی رفیوژ وسط بلوار کاج
تهیه،حمل و اجرای دستی آسفالت جهت سطح منطقه یک
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١۴٠٠/٠۴/٢٩ تعداد بازدیـد : ۴۴   بازگشت
 
 
 


روابط عمومی شهرداری منطقه یک همدان


پرچم مزین به نام امام علی (ع) در اهتزاز بر فراز شهر همدان

 

 

 همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک امامت و ولایت در شب عید قربان مراسم اهتزاز پرچم مزین به نام مبارک امام علی (ع) در میدان پژوهش شهر همدان برگزار گردید.

دهبانی صابر مدیر منطقه یک شهرداری همدان  ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک امامت و ولایت گفت اعیاد قربان و غدیر از بزرگترین اعیاد شیعیان است و احادیث بسیاری درباره عظمت این اعیاد وجود دارد که خوشبختانه مدیریت شهری طی سالیان اخیر توجه ویژه ای به این موضوع داشته است و شهرداری منطقه یک علاوه بر اقدامات عمرانی که در سطح شهر انجام می دهد به دنبال تعظیم شعائر دینی در مناسبتهای مختلف مذهبی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه طی سالیان اخیر با توجه به همه گیری شیوع ویروس کرونا و لزوم سلامت شهروندان امکان برگزاری جشن های بزرگ وجود نداشته است افزود مجموعه شهرداری منطقه یک سعي دارد تا با اجرای برنامه های متنوع دیگر و ارج نهادن هرچه بیشتر به این اعیاد روحيه شادابي و معنويت را در جامعه به بهترين شکل رواج دهد.

مدیر منطقه یک با بیان اینکه برنامه اهتزاز پرچم مزین به نام مبارک امام علی (ع) به عنوان آغاز برنامه های این اعیاد بزرگ است گفت این پرچم که ابعادی ۱۵۰ متر مربعی دارد تا اتمام دهه امامت و ولایت بر فراز شهر همدان در اهتزاز است.

همچنین وی با بیان اینکه توجه به فضاسازی شهری در منظر شهروندان همدانی از جایگاه به سزایی برخوردار است، افزود: قبل از آغاز ایام دهه ولایت و امامت به صورت گسترده ای نسبت به آذین بندی سطح منطقه با نصب بیش از هزار پرچم و ریسه اقدام کردیم تا شهروندان با گذر از معابر و میادین شهر بزرگی این اعیاد رو احساس کنند.

دهبانی صابر یکی از اقدمات مهم شهرداری منطقه یک در سال جاری را چاپ و نصب بنرهایی با مضامین القاب حضرت علی (ع) و احادیث پیامبر اکبر درباره امیر المومنین جهت شناخت هرچه بیشتر شهروندان عزیز از این واقعه بزرگ دانست و ابراز امیدواری کرد تا شهروندان همانند سال گذشته نیز بازخورد خوبی از این اقدام داشته باشند.

مدیر منطقه یک از دیگر برنامه های این منطقه را برگزاری جشن های مختلف خودرویی در سطح محلات دانست و همچنین عنوان کرد یکی از سنت های حسنه که در عید غدیر وجود دارد اطعام مومنین است که روایات بسیاری در این زمینه وجود دارد و در سالجاری نیز بیش از دو هزار غذا تهیه و تدارک شده است تا در این عید بزرگ توزیع شود.

مدیر کل  تبلیغات اسلامی استان همدان نیز در این مراسم عنوان کرد عید غدیر یکی از اعیاد مهم و با عظمت شیعه محسوب میشود که به نوعی باعث اتصال جریان نبوت به موضوع امامت شده و جریان انبیا را تدام بخشیده است.

محمد هادی نظیری در ادامه افزود: همواره در طول تاریخ جریان بزرگ غدیر مورد کم لطفی و کم و کاست واقع شده است و امیدواریم با تلاشی که در جریان سازی این واقعه بزرگ صورت می پذیرد شهروندان هرچه بیشتر با وقایع روز غدیر آشنا شوند.

نظیری با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری منجمله شهرداری منطقه یک همواره مشارکتی فعال در امور دینی و مذهبی دارد و خاطر نشان کرد: اهتزاز پرچم مزین به نام امیرالمومنین در میدان پژوهش نشان دهنده جایگاه با ارزش امور فرهنگی و دینی در سیاست های برنامه ریزی مدیران این نهادها دارد و بایستی از تمامی مدیران و دست اندرکاران تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 
     
 
 
 
پروژه پیاده راه خیابان بوعلی
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان
پایگاه اطلاع رسانی مناقصه و مزایده
پایگاه اطلاع رسانی پیام ها و اطلاعیه ها
پیام کوتاه منطقه یک شهرداری همدان
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٩ کاربران آنلاین :
۳۱۶,۱۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه سه
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان